Tabela

 

Legenda

miejsce bitwy

mała architektura dworska (bramy, stajnie, oranżerie, itp.)

zabytkowe cmentarze lub nagrobki (katolicki oraz nieustalony, unicki, prawosławny, wojenny, żydowski)

zabytkowy nagrobek

zabytkowy dworzec

pałac, dwór, dworek

dzwonnice, klasztory, plebanie, bramy  i inne obiekty arch. sakralnej (katolickie oraz nieustalone, unickie, prawosławne)

fort

obiekty gospodarcze (spichlerze, gorzelnie, czworaki, itp.)

grodzisko, kurhan

inne obiekty

"kamienna baba"

kaplica (katolicka oraz nieustalona, unicka, prawosławna, dworska, cmentarna)

kapliczka

krzyż, figura

miejsce martyrologii

architektura miejska

mizar

muzeum, galeria

park

pomnik

punkt widokowy

rezerwat

stawy/kąpielisko

świątynia (kościół, cerkiew unicka, cerkiew prawosławna)

wiatrak

chaty kryte strzechą

 

 

    Kościół

Cerkiew unicka

Cerkiew prawosławna Dwór Park Kapliczka Pomnik

Miejsce bitwy/ mart.

Cmentarze

Obiekty gosp.

Arch. wiejska

Inne
1 Biała Podlaska
2 Białka            
3 Bielany                    
4 Bordziłówka                      
5 Borsuki                
6 Brześć              
7 Bukowice                
8 Choroszczynka                        
9 Chotyłów                      
10 Cicibór Duży                  
11 Cieleśnica              
12 Dąbrownica Duża                      
13 Dąbrownica Mała                    
14 Dobratycze                    
15 Dobrynka                  
16 Dobryń                
17 Dokudów              
18 Dołha              
19 Drelów                
20 Droblin                  
21 Dubica Duża                      
22 Dubów                      
23 Gnojno                  
24 Grabanów                
25 Hanna                  
26 Hola                    
27 Horbów                  
28 Horodyszcze        
29 Hrud                    
30 Husinka                  
31 Huszcza                    
32 Huszlew          
33 Jabłeczna                  
34 Jabłoń

         
35 Jakówki                
36 Janów Podlaski      
37 Kijowiec                  
38 Klonownica                  
39 Klonownica Plac                  
40 Kobylany              
41 Kłoda                      
42 Kodeń        
43 Kolano              
44 Kolembrody                      
45 Kołczyn                      
46 Komarno                  
47 Konstantynów        
48 Kopytów                      
49 Korczówka                      
50 Koroszczyn              
51 Kostomłoty                  
52 Koszoły                  
53 Kościeniewicze                      
54 Kownaty                    
55 Kozły                      
56 Kozula                      
57 Kożuszki                  
58 Krasówka                      
59 Krzyczew            
60 Lebiedziew                      
61 Leszczanka                    
62 Leśna Podlaska                
63 Ludwinów              
64 Łobaczew                      
65 Łomazy                
66 Łózki                      
67 Łukowce                        
68 Łyniew                      
69 Makarówka                      
70 Malowa Góra                    
71 Małaszewicze Duże                        
72 Mielnik            
73 Międzyrzec Podlaski      
74 Mokrany                      
75 Mościce Dolne                      
76 Motwica              
77 Neple        
78 Niemirów                  
79 Nosów        
80 Okczyn                      
81 Opole                    
82 Ortel Królewski                    
83 Ortel Książęcy                      
84 Pawłów Stary                  
85 Pereszczówka                    
86 Piszczac                
87 Podedwórze          
88 Polatycze                    
89 Polubicze                
90 Połoski                    
91 Pratulin            
92 Przechodzisko                    
93 Rogoźnica                    
94 Rokitno                  
95 Romanów                  
96 Roskosz                
97 Rossosz            
98 Rozwadówka                      
99 Serpelice                    
100 Sitnik                      
101 Sławatycze                
102 Sokule                        
103 Stary Bubel            
104 Studzianka                    
105 Styrzyniec                
106 Swory              
107 Sycyna                  
108 Szostaki                      
109 Szóstka                    
110 Terespol                
111 Tuczna                      
112 Wisznice            
113 Witoroż
114 Witulin        
115 Woroblin                    
116 Woroniec                    
117 Woskrzenice    
118 Wólka Dobryńska                      
119 Wólka Krzymowska                      
120 Wólka Łózecka                      
121 Wólka Nosowska                    
122 Wólka Zabłocka                      
123 Zabłocie                
124 Zaborek              
125 Zabuże                
126 Zaczopki                  
127 Zagościniec                    
128 Zakalinki                      
129 Zalutyń                    
130 Zastawek                      
131 Żabce                    
132 Żerocin                    
133 Żeszczynka